Zapytano studentów czy wolą 1…

Zapytano studentów czy wolą 1 USD czy 1 BTC. 80% wybrało 1 USD. It’s beautiful ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zdziwieni? Zapytajcie jakiegoś losowego znajomego po ile jest Bitcoin. Myślicie że będą choćby kojarzyli przedział cenowy? Wiedza ze mocno rósł, ale wzrost. 1 centa do 20 centów to taki sam wzrost i bańka jak w 2017. ..

Adopcja jest zerowa. To że większość ludzi niedawno usłyszeła o BTC, nic nie znaczy. Ile znacie osób które kupiły jakieś BTC? Ile ich posiadają? Ile osób tak naprawdę wie cokolwiek, poza tym że słyszałli że to komputerowy pieniądz, który kiedyś mocno rósł? Rynek potencjalnych kupców jest gigantyczny a wystarczy że ułamek promila ludzi kupi go za tylko trochę swoich pieniędzy to dopiero zobaczycie co znaczy prawdziwą bańka… W grudniu 2017 wszyscy gadali o btc, ale ile go zdążyło kupić?

Z resztą jak ten rynek jest malutki i płytki widać po orderbookach i po tym jak ma zmienną cenę. Niska stabilność ceny i to jak łatwo można mu ją zmienić świadczy tylko o tym jak małą ma jeszcze kapitalizację. Na forexie fiaty są tak płynne że traderzy lewarują kilkaset razy fiaty, bo zmiany kursu byłby niezauważalne.

#kryptowaluty #bitcoin