@DobrzeiSmacznie: jako…

@DobrzeiSmacznie:

jako Świeżak i tylko potencjalnie zainteresowany zapytuje czemu coinbase uznawany jest za zły?

Odpowiem Ci tutaj, bo Cyber ma mnie na czarno a od niego nie dowiesz się prawdy o bezpieczeństwie dot. BTC. On jest strasznie narrow minded i nie rozumie całości ekosystemu krypto.

Cyber uważa Coinbase i Blockchain za złe, bo to tzw. custodial wallety, czyli Twoje coiny trzyma firma a nie Ty.

Krypto ma tą cechę, że jest nie do ruszenia, jeżeli to Ty kontrolujesz klucze prywatne. Niby na blockchain.info da się chyba eksportować klucze, nie wiem czy na Coinbase też się da czy nie.

Ale generalnie obie firmy mają dostęp do Twoich kluczy, czyli do Twoich BTC też.

W krypto jest dużo włamów na giełdy. Jak giną im BTC to przeważnie userzy nie dostają refundacji, choć to się zmienia np. ostatnio Binance pokrył 7000 ukradzionych BTC ze specjalnego funduszu.
Coinbase to bardzo duża firma, Blockchain miał już włamy w przeszłości, więc nie sądzę żeby pozwolili sobie na taki exit scam ale wszystko jest możliwe.

Osobiście uważam, że dla Świeżaka jest tak samo ryzykownie trzymać klucze prywatne u siebie, jak trzymać BTC na giełdzie. Krypto jeżeli chodzi o standardy bezpieczeństwa to jest dramat, po prostu ich nie ma.

Twoje bezpieczeństwo zależy od Twojej wiedzy i zaangażowania – robienia backupów, czytania, uważania, czujności non-stop ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bitcoin #kryptowaluty